7.5. KUDURO S JANČOU J (ONECONNECTION FR/CZ)

Konečně se můžete těšit na lekci KUDURO s Jančou J. Janča J Jelínková v Brně!!!
Nechte se polapit tímto energickým tancem z Angoly / Jihozápadní Afriky.

KDY: ČTVRTEK 7.5.2015
V KOLIK: 20:00-21:30
KDE: ART FACTORY studio // Lidická 22 / vchod ze dvora
ZA KOLIK: 200 ,- CZK

VIDEO:
Janča: https://www.youtube.com/watch?v=HVPxIA3Ilt4
Kuduro: https://www.youtube.com/watch?v=6ZZEGUBDFW8

KUDURO:
Kuduro je hudba a styl tance pocházející z Angoly z 80. let. Je to velmi rytmický, energický tanec na rychlejší hudbu. V překladu „Kuduro“ znamená „hard ass“ tedy „těžký zadek“. Hudba je mixem zouku (rytmická hudba z oblasti Karibiku), semby (semba; tradiční hudba pocházející z Angoly), socy (soca; styl hudby z Trinidady a Tobaga), techna a housu. Kuduro je také ovlivněný elementy hip hopu, housu a ragga.

V pozdních 80. letech začali DJs v Angole kombinovat africké rytmy s jednoduchými rytmy soca music a vytvořili tzv. batidu (batida). Na začátku 90. let byly kluby plné této nové hudby a mládež začala vymýšlet taneční kroky. Tanec kombinuje prvky dancehallu, semby, zouku, dalších afrických tanců a electric boogie.

JANČA J. JELÍNKOVÁ
( The One Connection Fr/Cz )

zakladatelka a členka „The One Connection by Joseph Go & Janča J“

Lektorka, choreografka, porotkyně, organizátorka pocházející z České republiky. Již delší dobu žije ve Francii a působí na světové taneční scéně. Jediná Češka, která vyučovala v legendární škole Juste Debout v rámci mezinárodních workshopů s top světovými lektory a škole Thonyho Maskota v Paříži. V roce 2012 byla pozvána na workshop a showcase tour do Číny. Vyučovala a vystupovala v Shangahi, Wuhanu, Hangzou a Yungzou. V roce 2013 vystupovala na UK B-boy Championship prelims ve Švýcarsku. Byla lektorkou na Urban dance kempu v Itálii. Vyučovala v Portugalsku a dalších zemích. Nejčerstvější novinkou je pozvánka na výuku do Brazílie a Holandska.
Janča vyučuje taneční styly HipHop, HipHop (Girly), který vyjadřuje sílu, smyslnost a sexualitu s veškerou flow a groove, který k hiphopu patří, dále House dance, Dancehall a Afro (Coupé décalé, Azonto, Kuduro, Afrohouse z Angoly). Janča J je první, kdo přinesl Kuduro, Azonto a Afrohouse z Angoly do naší taneční kultury. Společně se svým partnerem Josephem Go jsou jedni z prvních, kteří je začli šířit po evropské HipHopové taneční kultuře! V roce 2012 založili taneční asociaci The One Connection by Joseph Go & Janča J!
Janča J se začla objevovat na tanečních pódiích již v 6ti letech s TS Rytmus Olomouc (disco dance, show dance, jazz), s kterou si odnesli spousty úspěchů na Mistrovství Moravy, ČR i světa. Od roku 2005 do roku 2009 byla členkou Alyaschcy crew v Olomouci. Z této doby má na svém kontě vítězství z řady prestižních tanečních battlů v kategoriích HipHop,House a Dancehall, jako např Hip Hop kemp 2010, Druhá šance 6th edition, Druhá šance 7th edition a mnoho dalších.
Nyní Janča J cestuje po světě, získává nejrůznější taneční zkušenosti a neustále na sobě pracuje. Její lekce jsou velice oblíbené a žádané. Díky svému osobitému, energickému a originálnímu tanci je uznávanou a úspěšnou tanečnicí postupně po celém světě.

 

Sdílet:

Další články: